Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Open
X

Aktualności

sejm

Projekt ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw został skierowany do Sejmu.

22 June 2018

Zakończyły się prace nad projektem ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw.Rada Ministrów uznała wymieniony projekt ustawy za pilny ze względu na konieczność niezwłocznego wprowadzenia rozwiązań przeciwdziałających pożarom w miejscach magazynowania lub składowania odpadów. szczegóły na stronie:http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12312419/katalog/12514922#12514922Projekt trafił do Sejmu, szczegóły ... wiecej..

sejm

Opinia Stowarzyszenia FORS do projektu ustawy o zmianie ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska oraz niektórych innych ustaw.

21 June 2018

Informujemy, że w dn. 19 czerwca br. Stowarzyszenie FORS wysłało do Ministra Środowiska pismo z opinią Stowarzyszenia do przedłożonego na stronach Rządowego Centrum Legislacji projektu ustawy o zmianie ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska oraz niektórych innych ustaw. Prezentujemy treść pisma, ... wiecej..

sejm

SZLAKIEM STACJI DEMONTAZU

21 June 2018

Brazylia, to cel kolejnego zorganizowanego przez FORS wyjazdu szkoleniowego. Na zaproszenie zaprzyjaźnionego stowarzyszenia stacji demontażu samochodów w Brazylii, grupa członków Stowarzyszenia FORS, w dniach 01-03 czerwca 2018r. wzięła udział w konferencji dotyczącej recyklingu pojazdów wycofanych  z eksploatacji, w miejscowości Braganca ... wiecej..

sejm

24 lipca br. mija termin wpisu do rejestru BDO

15 June 2018

    Szanowni Państwo,     Przypominamy, że do 24 lipca br. wszyscy prowadzący stację demontażu, punkt przyjęć pojazdów wycofanych z eksploatacji lub gospodarujący odpadami, powinni uzyskać wpis do rejestru BDO.  Wzór wniosku  o wpis do rejestru lub wniosku aktualizacyjnego znajduje się na stronie www.bdo.mos.gov.pl.    Jednocześnie ... wiecej..

sejm

Opinia FORS do projektu ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw.

14 June 2018

W imieniu członków Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów w Warszawie przedstawiamy opinię Stowarzyszenia do przedłożonego na stronach Rządowego Centrum Legislacji projekty ustawy o zmianie ustawy o opdadach oraz niektórych innych ustaw.Opinia FORS do projektu ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz ... wiecej..

sejm

KOMUNIKAT - APEL - PILNE !

12 June 2018

Bardzo groźny projekt zmiany ustawy o odpadach !!!Zakaz prowadzenia stacji demontażu lub punktu zbierania pojazdów na terenie dzierżawionym lub na terenie z prawem wieczystego użytkowania.Zabezpieczenia finansowe równe kosztom zagospodarowania magazynowanych odpadów.Obowiązkowy monitoring.Kary więzienia od 3 miesięcy do 5 lat za ... wiecej..

sejm

Posiedzenie EGARA w TALLINNIE (ESTONIA) - udział przedstawicieli Stowarzyszenia FORS

11 June 2018

W dniach 25 i 26 maja 2018 roku odbyło się w Tallinnie (Estonia) spotkanie Europejskiej Grupy Stowarzyszeń Recyklerów Pojazdów EGARA. W wydarzeniu uczestniczyliśmy wraz z delegatami z Francji, Anglii, Danii, Holandii, Szwajcarii, Estonii i Norwegii. Estonia to niewielki kraj, od 2004 roku ... wiecej..

sejm

OGŁOSZENIE Firmy Auto-Złom Auto-Handel Pomoc Drogowa Guzik Eugeniusz - sprzedaż stacji demontażu pojazdów

06 June 2018

Do sprzedania Stacja Demontażu Pojazdów w Sosnowcu z ważną decyzją na prowadzenie tej działalności do 2024r o powierzchni 1419m w dobrej lokalizacji. Mozliwosć dokupienia terenu. Budynek piętrowy socjalno-biurowy 6 pomieszczeń. Ogrzewanie gaz ziemny. Hala produkcyjna na dwa stanowiska wyposażona w podnośnik. Wiaty ... wiecej..

sejm

Czy nowe regulacje obejmą prowadzących stacje demontażu ?

01 June 2018

Przedstawiamy informację Ministerstwa Środowiska o ostatnich pożarach składowisk odpadów. Zachęcamy Państwa do lektury:https://www.mos.gov.pl/aktualnosci/szczegoly/news/pozary-skladowisk-stop-patologiom-w-gospodarce-odpadami/Sekretariat FORS ... wiecej..

sejm

Z życia Stowarzyszenia FORS

24 May 2018

W dniu 16 maja 2018 r. przedstawiciele FORS Adam Małyszko oraz Maciej Kula wzięli udział w „Kongresie zpracovatelu autovraku 2018” w Pradze. Poza gospodarzami w Kongresie uczestniczyli również przedstawiciele Słowacji, Słowenii, Węgier i Niemiec. W pierwszej części Kongresu omówiono tematy ... wiecej..

()