Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Open
X
Relacja z USA

Relacja z USA

Opublikowany 15 November 2017


Za nami kolejny, zorganizowany przez stowarzyszenie FORS wyjazd szkoleniowy do Stanów Zjednoczonych. Tym razem coroczna konwencja Amerykańskiego Stowarzyszenia Recyklerów Pojazdów miała miejsce w Dallas w Teksasie, największym ze stanów (po Alasce). Wydarzenie to zostało zorganizowane już po raz 74.

Podczas 4 dni konwencji (1-4.11.) przygotowano dla uczestników aż 10 sesji tematycznych dziennie, były wśród nich wystąpienia ekspertów z naszej branży, jak i prezentacje dotyczące przedsiębiorczości w ujęciu ogólnym, podczas których trenerzy biznesu szeroko przedstawiali różnorodne tematy, na których skutecznej realizacji wszystkim nam zależy: np. jak zawierać skuteczne transakcje, jak organizować pracę w firmie, jak utrzymywać poprawną relację z klientem i pracownikiem, jak korzystać z nowinek technologicznych i ogromnych możliwości internetu, by skutecznie służyły nam do efektywnego i konsekwentnego rozwoju własnego biznesu. Ponadto sporo praktycznego i technicznego wsparcia miało do zaoferowania blisko 100 branżowych wystawców, którzy prezentowali swoje produkty i usługi na wystawie czynnej podczas każdego dnia konwencji.

W program imprezy zostało wplecionych wiele dodatkowych wydarzeń, jak wyjazdy do stacji demontażu, które w Teksasie mają wyjątkowy rozmach i niepowtarzalny styl. Oglądaliśmy stację, która swoim charakterem doskonale pasowała do teksańskiej prerii, a zwiedzaniu towarzyszyła prezentowana na żywo muzyka niczym z westernu. Widzieliśmy także stację demontażu, której wielkość i niebywała organizacja zadziwiła wszystkich: na placu około 8 000 pojazdów, nie udało nam się dostrzec jego końca, a z doskonale zorganizowanego magazynu, dziennie wyjeżdżało około 1500 części sprzedawanych na aukcjach każdego dnia! Zostaliśmy zaproszeni także do siedziby lidera aukcji internetowych pojazdów z wtórnego rynku - firmy Copart, gdzie podziwialiśmy wystawione na sprzedaż auta i motocykle. Prawdziwa gratka nie tylko dla poszukiwaczy okazji, ale również dla fanów klasycznych amerykańskich aut.


https://www.crashedtoys.com/locations/crashedtoys-dallas-tx-313/

https://www.copart.com/search/classics/   


Nasz pobyt trwał nieco dłużej niż dni konwencji, dzięki czemu, korzystając z uprzejmości kolegów z USA, odbyliśmy kilka ponadplanowych wizyt na stacjach demontażu, m.in. odwiedziliśmy stacje w okolicach Las Vegas: Nevada Pic-A-Part Henderson, 110 W. Rolly Rd. oraz fantastyczną stację B & R Auto Wrecking, 1701 Athol Ave, Henderson, po czym zajechaliśmy rozejrzeć się po Las Vegas. Byliśmy również w Houston by zwiedzić Techemet, przedsiębiorstwo zajmujące się przetwarzaniem katalizatorów napływających tu z całego świata. Technologia przerobu jest autorska i ściśle strzeżona, nie wolno robić zdjęć, ale wolno zadawać pytania, na które uzyskaliśmy szczegółowe odpowiedzi. Wizyta ta była efektem naszej międzynarodowej konferencji oraz nawiązanej przy tej okazji współpracy z firmą Invemet, której ogromnie dziękujemy.


Wiele emocji dostarczył nam również rajd samochodowy NASCAR oraz pokaz rodeo w Fort Worth Stockyards.


http://www.fortworthstockyards.org/


Cały wyjazd był nasycony wspaniałą atmosferą, która wytwarza się między ludźmi dzielącymi tę samą pasję i zainteresowania, niezależnie z jakiej części świata pochodzą.


Tutaj znajdziecie Państwo kilka zdjęć z wyjazdu.


Za rok organizatorzy zapraszają na 75 konwencję do Orlando na Florydzie, może warto poczynić już plany na jesień 2018 …


Bardzo dziękujemy tegorocznym uczestnikom, za wspólnie spędzony czas.

Zarząd FORS

()