Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Open
X
Wyjazd Study Tour USA 2018 - podsumowanie

Wyjazd Study Tour USA 2018 - podsumowanie

Opublikowany 15 November 2018


Za nami już trzeci, zorganizowany przez Stowarzyszenie FORS wyjazd szkoleniowy do Stanów Zjednoczonych. Tym razem podróżowaliśmy po Florydzie, odwiedzając miejscowa stacje demontażu m.in. 1. Go Pull-It w Jacksonville

        www.gopullit.com

 2. Greenstar
  Auto Recyclers, Orlando

  http://gsarorlando.com

 3. All Pro Used
  Parts, Auburndale

  http://www.allprousedautoparts.com

 4. Brandon Auto
  Salvage, Valrico

  https://www.brandonauto.com

 5. Cocoa Auto
  Salvage, Cocoa,

  http://www.cocoaautosalvage.com

   

        Wszystkie odwiedzane stacje miały podobne systemy pracy. Cechowała je duża dynamika i nastawienie na powtórne użycie części, cena złomu nie grała większej roli. Samochody były magazynowane na stacjach od 60 do maksymalnie 90 dni z przeznaczeniem na tzw. self service – klienci samodzielnie wymontowują interesujące ich części. Wśród klientów są także profesjonalne warsztaty i serwisy samochodowe. Części na dużą skalę są sprzedawane przez Internet oraz w systemach hub & spoke, - stacje demontażu łączą się w grupy, udostępniając sobie wzajemnie magazyny, wymieniając się częściami w punktach przerzutowych. Oglądaliśmy stacje przetwarzające od 300 do 1000 aut miesięcznie, wszystkie dobrze wyposażone włącznie z prasami, z których złom trafia do strzępiarki, która najczęściej jest nieopodal. Większość samochodów pozyskiwana jest na aukcjach, ale Amerykanie cenią też kupowanie aut od klientów indywidualnych. Niektóre ze stacji wprowadziły dla swoich klientów abonamenty roczne lub karty VIP – umożliwiające dostęp do droższych aut przeznaczonych na części.

  Tegoroczna konwencja Amerykańskiego Stowarzyszenia Recyklerów Pojazdów miała miejsce w Orlando. Podczas trzech dni konwencji przygotowano dla uczestników wiele sesji tematycznych dziennie, były wśród nich wystąpienia ekspertów z naszej branży, jak i prezentacje dotyczące przedsiębiorczości w ujęciu ogólnym, podczas których trenerzy biznesu szeroko przedstawiali różnorodne tematy. Wiele sesji dotyczyło organizacji pracy na stacjach, efektywnej motywacji pracowników, budowania teamu, różnic pokoleniowych oraz sukcesji przedsiębiorstwa. Były to często spotkania z praktykami, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach.

  Wiele się mówi za oceanem o nowych technologiach, których adaptacja w stacjach demontażu jest niezbędna z uwagi na postęp technologiczny w produkcji aut. Pojazdy nowej generacji, jak auta
  hybrydowe czy elektryczne powodują również konieczność szkoleń dotyczących postępowania w trakcie ich transportu, magazynowania i demontażu, co bezpośrednio przekłada się na nasze bezpieczeństwo.  

  Ponadto sporo praktycznego i technicznego wsparcia miało do zaoferowania blisko 100 branżowych wystawców, którzy prezentowali swoje produkty i usługi na wystawie czynnej podczas każdego dnia konwencji.

  W trakcie wieczornego zakończenia eventu, wręczyliśmy gratulacje z okazji 75-lecia ARA od naszego stowarzyszenia, podkreślając jak bardzo cenimy sobie nasze wzajemne relacje.

  Poza branżowymi wydarzeniami udało nam się także zwiedzić Centrum Kosmiczne Johna F. Kennedy’ego, zauroczyć się pięknymi plażami Florydy, poczuć ciepło oceanu i podziwiać bardzo malownicze miasta na wschodnim wybrzeżu.

   Poniżej znajdziecie Państwo kilka zdjęć z wyjazdu.

  Study Tour USA 2018 - galeria foto

   

  Bardzo dziękujemy tegorocznym uczestnikom, za wspólnie spędzony czas.

   

  Zarząd FORS
Ten tekst możesz zmienić w zakładce konfiguracja, pozycja: tracking_pl