V Międzynarodowa Konferencja FORS

„Recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji w kraju i na świecie”

Przegląd krajowych systemów recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

13-14 września 2023 r. Warszawa

PROGRAM REJESTRACJA

Serdecznie zapraszamy

do udziału w V Międzynarodowej Konferencji FORS Recykling pojazdów w kraju i na świecie - "Przegląd krajowych systemów recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji."

Szanowni Państwo,

   Zarząd Stowarzyszenia FORS ma przyjemność zaprosić Państwa na V Międzynarodową Konferencję „Recykling pojazdów w kraju i na świecie”. Konferencja odbędzie się w dniach 13-14 września 2023 r. w AIRPORT HOTEL OKĘCIE w Warszawie przy ul. Komitetu Obrony Robotników 24.

Cztery wcześniejsze Konferencje odbywały się w latach 2016-2019, gromadząc setki gości z kraju i zagranicy, licznych przedstawicieli instytucji związanych z szeroko rozumianą branżą motoryzacyjną i przedstawicielami administracji rządowej. Po czterech latach przerwy, spowodowanej pandemią covid-19 wracamy z propozycją spotkań w międzynarodowym gronie, jednocześnie mamy nadzieję, że powtórzymy frekwencję i ogromne zainteresowanie Konferencją z poprzednich edycji. Tym razem motywem przewodnim będzie przegląd krajowych systemów recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, a dzięki licznemu udziałowi gości z zagranicy będziemy mogli poznać również system Holandii, Francji, Anglii, Hiszpanii, Nigerii, Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej, Japonii, Meksyku, Belgii i Ukrainy.

Zaczniemy od przedstawienia naszego systemu krajowego, a następnie będziemy stopniowo oddalać się, poznając rozwiązania obwiązujące w krajach europejskich, aż po dalekie kraje azjatyckie i amerykańskie. Przy omawianiu każdego systemu przedstawiona zostanie ogólna charakterystyka rynku pojazdów wycofanych z eksploatacji w danym kraju. Poruszone zostaną również tematy szarej strefy, roli poszczególnych operatorów w systemie recyklingu, rynku części pochodzących z demontażu pojazdów elektrycznych i hybrydowych, kradzieży katalizatorów, problemów z zagospodarowaniem odpadów z demontażu pojazdów. Dzięki temu będziemy mogli przekonać się, jak poszczególne rozwiązania stosowane w różnych krajach wpływają na rozwój branży, wielkość szarej strefy i jakie są główne problemy, a także kierunki rozwoju branży. Postaramy się też zidentyfikować wyzwania, jakie stoją przed branżą wobec zmieniającego się rynku (coraz większy udział w rynku pojazdów hybrydowych i elektrycznych), a także planowanych w Unii Europejskiej zmian prawnych w obszarze recyklingu pojazdów.

Wszystkie prezentacje systemów krajowych przygotowane zostaną według jednego schematu (który załączamy do zapoznania się) – co pozwoli na usystematyzowanie przekazywanych informacji i ułatwi porównania w poszczególnych blokach tematycznych.

Link do załącznika (schemat).pdf

Oprócz przeglądu systemów krajowych zaplanowaliśmy jeszcze kilka innych tematów. Zaprosiliśmy przedstawiciela międzynarodowej organizacji EGARA - zrzeszającej organizacje recyklerów samochodów z różnych krajów do krótkiej prezentacji swojej działalności. Ponadto, w związku z planowaną zmianą przepisów unijnych w obszarze recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, zaprosiliśmy przedstawiciela Komisji Europejskiej do zaprezentowania kierunku zmian oraz planowanych rozwiązań, które wkrótce będą również musiały być wdrożone do porządków prawnych poszczególnych państw Unii. Bez wątpienia ciekawym punktem Konferencji będzie również prezentacja na temat wykorzystania dronów w branży recyklingu i nie tylko. Tych, którzy zajmują się sprzedażą części używanych zainteresuje również temat certyfikacji firm sprzedających części uważanych za wrażliwe (np. poduszki powietrzne) czy też innowacyjne zastosowanie baterii wymontowanych z pojazdów elektrycznych.

W trakcie Konferencji, wzorem lat ubiegłych, znajdą się także prezentacje firm oferujących produkty i usługi dedykowane stacjom demontażu i branży złomowej.

Podobnie jak w latach ubiegłych – przewidzieliśmy zwiedzanie stacji demontażu. Wszystkich chętnych zapraszamy na wyjazd do stacji demontażu oddalonej o 59 km od Warszawy, gdzie będzie można zapoznać się ze standardem stacji demontażu działającej w Polsce. Podczas zwiedzania zostaną przedstawione urządzenia do wyposażenia stacji – których w warunkach konferencyjnych nie można zaprezentować. Zwiedzanie zakończymy wspólną biesiadą.

W drugim dniu Konferencję podsumujemy debatą, w której wskażemy najciekawsze i najskuteczniejsze rozwiązania w walce z szarą strefą, a także te, które wspierają rozwój i wizerunek branży recyklingu pojazdów. Porozmawiamy także o przyszłości branży w kontekście zmieniającego się rynku, a także wyzwań, które stawiać nam będzie nowe prawodawstwo.

Konferencję zamkniemy uroczystą kolacją, podczas której będziemy świętować 25-lecie Stowarzyszenia FORS. Obiecujemy, że nie zabraknie miłych akcentów i wspomnień – zwłaszcza ludzi, którzy tworzyli historię Stowarzyszenia. Wszystkich zainteresowanych udziałem w Konferencji serdecznie zapraszamy.
W trakcie Konferencji zapewniamy tłumaczenie symultaniczne na język polski i język angielski.

Szczegóły Konferencji :
Udział w dwudniowej Konferencji to koszt 1250 zł brutto od osoby. Cena obejmuje również wyjazd i zwiedzenie stacji demontażu oraz udział w uroczystej Kolacji. Na Państwa zgłoszenia czekamy najpóźniej do dnia 6 września 2023 r.

Miejsca hotelowe należy rezerwować we własnym zakresie – na hasło FORS można zarezerwować nocleg w AIRPORT HOTEL OKĘCIE w Warszawie w cenie przygotowanej specjalnie dla uczestników Konferencji: 390 zł za pokój jednoosobowy, 440 zł za pokój dwuosobowy. Liczba miejsc jest ograniczona.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z sekretariatem Stowarzyszenia mailowo: sekretariat@fors.pl lub telefonicznie pod numerem +48 602 787 078.

Serdecznie zapraszamy
Zarząd FORSPROGRAM REJESTRACJA

Zgłoszenia na konferencję:

Oferta sposnsoringu / wystawcy:

Sponsor Złoty:
Sponsor Srebrny:

Sponsor Brązowy:Wystawcy:Patroni Medialni:


Prelegenci:


Adam Małyszko. Przedsiębiorca, ekspert w dziedzinie recyklingu samochodów oraz szeroko rozumianej gospodarki odpadami. Od 15 lat Prezes Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów FORS. Aktywny Członek Izby Przemysłowo Handlowej Gospodarki Złomem oraz Polskiego Stowarzyszenia Naukowego Recyklingu (PSNR). Inicjator wielu praktycznych i legislacyjnych rozwiązań w dziedzinie recyklingu samochodów oraz innych grup odpadów. Twórca systemu ARES – Ambit Recykling System.


Nikolaj Klimovicz. Dyrektor generalny firmy KVV Group, która od 20 lat przetwarza złom na terytorium Ukrainy. Wielkość wysyłek przed rozpoczęciem wojny wynosiła ok 40 000 ton miesięcznie. Firma posiada 45 zakładów produkcyjnych na terenie całego kraju. Od roku 2022 jest największym eksporterem złomu z Ukrainy do Polski.


Henk Jan Nix. - Sekretarz Generalny EGARA od 2006 roku. Specjalizuje się w tematach: środowiskowych, pojazdach wycofanych z eksploatacji, prawodawstwie, zapobieganiu przestępczości. Od 1998 pracuje w organizacji STIBA zajumującej się reprezentowaniem interesów branży demontażu pojazdów.


Martyna Robakowska, doktor nauk prawnych – Komisja Europejska, Dyrekcja Generalna ds. Środowiska. Prawniczka środowiskowa pracująca w Komisji Europejskiej, Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska, Dyrekcji ds. Gospodarki Obiegu Zamkniętego, dziale Od odpadów do surowców. Jest członkiem zespołu zajmującego się pojazdami wycofanymi z eksploatacji, który przygotował projekt rozporządzenia ws. wymagań w zakresie cyrkularnego projektowania pojazdów oraz gospodarowania pojazdami wycofanymi z eksploatacji. Niedawno obroniła rozprawę doktorską pt. "Odpad jako przedmiot obrotu cywilnoprawnego z perspektywy wdrażania gospodarki obiegu zamkniętego".


Claire Lichawski. Prawnik z zakresu prawa ochrony środowiska, posiada również wykształcenie z zakresu ogólnego prawa publicznego. Mówi biegle po niemiecku i angielsku, Od 2019 pracuje w Mobilians na stanowisku Kierownika działu „Recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji”.  Członek Egara.


Terry Charlton. Dyrektor zarządzający w rodzinnej firmie Charlton Recycled Autoparts Ltd. Od początku specjalizuje się w demontażu nowoczesnych pojazdów. W latach 80-tych firma przeniosła się do większej siedziby w Waterbeach i stała się wiodącym dostawcą wysokiej jakości przetestowanych, używanych części, następnie zaczęli specjalizować się w sprzedaży części do Mercedesów, Mitsubishi, Dodge, SmartCar oraz Chrysler/Jeep. W 2015 roku firma Charltona skoncentrowała się na pojazdach 4x4, po dziś dzień działając zgodnie z wysokimi standardami. Obecnie każdego roku demontuje około 300 pojazdów z napędem 4x4 oraz tysiące pojazdów wycofanych z eksploatacji.


D. Rafael Angel Gomez Haro. Właściciel i kierownik firmy Espana Recciclaje de Metales SL w Hiszpanii oraz International Trade B&G SARL w Maroko. Wiceprezes andaluzyjskiego stowarzyszenia AAD. Posiada ponad 25 letnie doświadczenie w firmach zajmujących się recyklingiem samochodów i surowców, a także katalizatorów oraz handlem międzynarodowym. Rafael Gomez ma rozległą wiedzę z zakresu ochrony środowiska.


Kenneth Okafor. Wieloletni eksporter używanych części samochodowych z rynku europejskiego na rynek nigeryjski. Praktyk, znawca rynku motoryzacyjnego Nigerii, ale też innych państwa Afryki Zachodniej.


Marty Hollingshead. Działa w branży profesjonalnego recyklingu motoryzacyjnego ponad 45 lat. Właściciel oraz prezes Northlake Auto Recyclers, jednego z pierwszych, a także wiodących zakładów w branży recyklingu samochodów. W 2009 roku otrzymał od Departamentu Zarządzania Środowiskowego certyfikat Indiana Clean Yard - Gold Level Certification będąc przez wiele lat liderem. Należy do amerykańskiego Stowarzyszenia ARA, gdzie wcześniej pełnił funkcję Sekretarza. Jego firma w 2016 roku otrzymała także od ARA Certified Automotive Recycler of the Year.


Juny Nam. Absolwent Departamentu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Narodowym w Seulu. Karierę rozpoczynał w Dziale Maszyn w Daewoo Corp. W latach 1990. Prezes Paul Trading Corp. Od roku 1994 jest Prezesem firmy Goodbyecar Corp., a od 2016 zasiada w Centralnym Komitecie Ochrony Środowiska. Mentor GYBM (Global Young Business Manager). Autor oraz współautor książek: Kto jest silny w handlu, ten odnosi sukces, Nauczmy się łatwo handlować, Do widzenia! PM, Hantijae. Laureat licznych nagród I wyróżnień, prelegent na Korea Productivity Center oraz Trade Association.


Robert Fintak. Prezes Zarządu firmy Terra Hexen. Absolwent studiów MBA Akademii Koźmińskiego, European Academy of Diplomacy i Akademii Obrony Narodowej, podyplomowych studiów z Zarządzania i Marketingu. Ekspert i doradca w zakresie budowania sieci partnerskich i franczyzowych. Ukończył wiele szkoleń z zakresu sprzedaży, przywództwa, budowania relacji, PR, NLP, Kaizen, jak również negocjacji międzynarodowych przy Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Posiada uprawnienia pełnomocnika systemu ISO 27001 związanego z zarządzaniem bezpieczeństwem informacji, jak również uprawnienia audytora bezpieczeństwa. W 2014 roku został uhonorowany tytułem absolwenta VIP Uniwersytetu Łódzkiego. Jest członkiem Rady Łódzkiej Izby Przemysłowo Handlowej


Professor Dr. Kenichi Togawa. Ur w Sapporo w Japonii w 1964 roku. Magister nauk farmaceutycznych i licencjonowany farmaceuta w Japonii. Po kilku latach badań nad przemysłem węglowym, od późnych lat 80-tych skupił się na recyklingu samochodów. Doktor nauk ekonomicznych w Japonii. Od 2005 roku wykłada ekonomię na Uniwersytecie Kumamoto. Jego matka oddała mu jedną ze swoich nerek, ale nerka straciła swoją funkcję 10 lat temu i teraz znowu jest pacjentem dializowanym.


Ana Cecilia Martínez. Prezes - Red Iberoamericana de Medio Ambiente A.C. Mgr stosunków międzynarodowych oraz Mgr Globalizacji i rozwoju. Prelegent i konsultant w tematyce zintegrowanej gospodarki odpadami, ekonomii cyrkularnej, inwestycji w zielone technologie. Posiada ponad 14 lat doświadczenia w handlu międzynarodowym, specjalizuje się w recyklingu towarów głównie z Ameryki Łacińskiej do Azji i Europy. Również ma ponad 12 lat doświadczenia w zakładaniu i zarządzaniu organizacjami non-profit. Pasjonatka i walcząca o rozwój społeczny i zrównoważony, zwolenniczka transformacji cyfrowej w biznesie i polityce publicznej.


Sue Schauls. Ukończyła wydział planowanie środowiskowe na University of Northern Iowa. Jako dyrektor wykonawczy Iowa Automotive Recyclers opracowała i wdrożyła program Iowa – Certified Auto Recyclers Environmental (I-CARE). Prowadzi audyty zgodności na miejscu oraz szkolenia. Jako konsultant międzynarodowego stowarzyszenia Automotive Recyclers Association (ARA), Sue zintegrowała program certyfikacji CAR z programem Gold Seal w zakresie zapewniania jakości, certyfikatem pojazdu wysokonapięciowego w zakresie bezpiecznego zarządzania pojazdami elektrycznymi i hybrydowymi oraz certyfikatem wycofania w zakresie bezpieczeństwa i sprzedaży poduszek powietrznych w internetowym systemie audytów do śledzenia zgodności ze standardami. Pomocne informacje można znaleźć na stronach internetowych prowadzonych przez Sue: www.sueschauls.com/sds.html lub https://aracertification.com albo www.ecarcenter.org/. Jest ekspertem ds. środowiska i bezpieczeństwa w branży motoryzacyjnej, która od marca 2008 r. do chwili obecnej prowadzi szkolenia i konsultacje dla branży pojazdów powypadkowych za pośrednictwem swojej firmy Sue Schauls Consulting. Zajmuje się również pisaniem jako freelancer i zarządzaniem projektami branżowymi. Zanim skupiła się na recyklingu samochodów, w latach 1995-2008 pracowała w uniwersyteckim centrum redukcji odpadów w stanie Iowa, udzielając pomocy technicznej w zakresie ochrony środowiska wszystkim małym firmom. Wcześniej pracowała w Electronic Data Systems, spółce zależnej General Motors.


Łukasz Cioch - właściciel LCMedia.pl, firmy specjalizującej się w doradztwie strategicznym, audytach międzynarodowych konferencji i kongresów oraz strategiach storytellingowych i komunikacyjnych (instytucje/korporacje/miasta). Łukasz na co dzień współpracuje z miastami, licznymi organizacjami międzynarodowymi oraz globalnymi korporacjami, jak również sektorem NGO. Jest także doświadczonym konferansjerem/gospodarzem ponad 400 konferencji i kongresów branżowych, specjalizującym się w najbardziej wymagających, anglojęzycznych formatach, a także trenerem wystąpień publicznych i komunikacji niewerbalnej, pracującym z szefami instytucji, liderami biznesu i menedżerami wyższego szczebla. Tylko w ciągu minionych trzech lat poprowadził ponad 200 konferencji, kongresów, szkoleń i debat dla klientów w niemal każdym kraju UE i poza granicami Unii. Przed założeniem własnej firmy, jeszcze w trakcie studiów podyplomowych, rozpoczął pracę w jednej z największych wielonarodowych korporacji w Polsce, gdzie po zaledwie 5 latach pracy pełnił funkcję dyrektora komunikacji i CSR, redaktora naczelnego oraz rzecznika prasowego. Po powrocie do Krakowa, przez blisko 4 lata pracował jako wykładowca akademicki, manager projektów i szef think-tanku na jednej z krakowskich uczelni.


Materiały z poprzednich konferencji

 • IV Międzynarodowa Konferencja "RECYKLING POJAZDÓW W KRAJU I NA ŚWIECIE" www
 • Fotorelacja z IV Międzynarodowej Konferencji:
  Fotorelacja – dzień pierwszy
  Fotorelacja – dzień drugi
  Fotorelacja – dzień trzeci
 • III Międzynarodowa Konferencja "RECYKLING POJAZDÓW W KRAJU I NA ŚWIECIE" www
 • Fotorelacja z III Międzynarodowej Konferencji fotorelacja www
 • II Międzynarodowa Konferencja "RECYKLING POJAZDÓW W KRAJU I NA ŚWIECIE" www
 • Fotorelacja z II Międzynarodowej Konferencji fotorelacja www
 • I Międzynarodowa Konferencja "Recykling 2017" www
 • Fotorelacja z I Międzynarodowej Konferencji fotorelacja www

 • Kontakt:

  ADRES:

  STOWARZYSZENIE FORUM RECYKLINGU SAMOCHODÓW

  Al. Jerozolimskie 202
  02-486 Warszawa

  Kontakt:
  22 87 40 114 lub 602 78 70 78
  sekretariat@fors.pl

  Mapa dojazdu:

   

  Copyright © FORS