15 lipca 2005

Tymczasowe wytyczne (obowiązujące do 31.12.2005 r.)

do przeprowadzania przez Inspekcję Ochrony Środowiska w 2005 r. kontroli stacji demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji

Uwaga Prezesa FORS !
Do tymczasowych wytycznych GIOŚ – link do wytycznych. W zał. Nr 2  zamieszczono  projekt  rozporządzenia przed konsultacjami (31.03.2005), natomiast projekt po konsultacjach (20.04.2005) jest   istotnie zmieniony, zasadniczą różnicą jest wymagana  ilość  separatorów substancji ropopochodnych. Do czasu ogłoszenia w   dzienniku ustaw w/w rozporządzenia, żadne z tych zapisów nie mają   mocy prawnej, przedwczesne inwestowanie w celu dostosowania stacji do w/w wymogów oparte na projekcie rozporządzenia, może tylko zwiększyć koszty. Projekt rozporządzenia nie może być brany pod uwagę podczas kontroli stacji demontażu, jak i wpływać na wydanie stosownej decyzji przez Wojewodę ! Ponad to w zał. nr 1 podano   przykładowe kody odpadów, moim zdaniem w stacji demontażu wytwarzanych jest znacznie więcej rodzajów odpadów np. z grupy 19 – tej, również w tym przypadku należy zachować ostrożność przy redagowaniu wniosku o wydanie pozwolenia lub podczas kontroli stacji demontażu. Wytyczne są tymczasowe w których  widzę sporo niejasności i zapewne w najbliższym czasie zostaną zweryfikowane.
Adam Małyszko
Prezes – FORS

Dołącz do nas

Członkiem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów można zostać w każdej chwili. Zasady są proste: należy wypełnić jedną z trzech deklaracji członkowskich. Po podjęciu stosownej uchwały przez Zarząd, kandydat staje się członkiem Stowarzyszenia. Sekretariat przypomina o zapłaceniu składki przez wysłanie noty statutowej pod koniec każdego kwartału.

Dowiedz się więcej

Partnerzy