13 października 2020

Akcja złomowania.

W krótkim czasie 200 tys. aut trafiło do stacji demontażu we Francji.

 

Francuski system premii za konwersję okazał się sukcesem, zachęcając do wzrostu liczby pojazdów elektrycznych i HEV

Claire Lichawski, prawnik zajmujący się ochroną środowiska odpowiedzialna za ATF w Krajowej Radzie Zawodów Samochodowych (CNPA), przedstawia aktualną aktualizację sytuacji we Francji, od COVID do premii za konwersję za recykling starych pojazdów.

 

Francuski system premii za konwersję okazał się sukcesem, zachęcając do wzrostu liczby pojazdów elektrycznych i HEV s. 2

Obecnie we Francji, choć w lepszej sytuacji niż na początku tego roku, jeśli chodzi o pandemię, w ostatnich dniach liczba osób z dodatnim wynikiem testu na obecność COVID wahała się w granicach 3000-5000 dziennie. Niektóre miasta podjęły działania, wprowadzając ograniczenia, a środki podczas podróży do niektórych krajów europejskich są również przestrzegane. 

W przypadku sektora recyklingu samochodów sytuacja wygląda dobrze, a ta pozytywna sytuacja wydaje się wynikać z wprowadzenia przez rząd środków mających na celu ożywienie gospodarki. Jednym z takich środków była „premia za konwersję”. 

Celem tego nowego systemu było, ze względów środowiskowych i ekonomicznych, pomoc wszystkim Francuzom, osobom fizycznym i profesjonalistom w zakupie nowego lub używanego pojazdu elektrycznego lub HEV w zamian za złomowanie starego pojazdu.

Stary złomowany pojazd musi być samochodem osobowym lub dostawczym o masie nieprzekraczającej 3,5 tony i spełniającym następujące kryteria:

– Pojazd z silnikiem Diesla zarejestrowany przed 2011 rokiem

– Pojazd benzynowy zarejestrowany przed 2006 rokiem

Na zakup nowego lub używanego pojazdu termicznego ludzie mogliby skorzystać nawet z kwoty 3000 euro, a na zakup nowego lub używanego pojazdu elektrycznego lub hybrydowego typu plug-in do 5000 euro. Wysokość składki zależała od kategorii zakupionego pojazdu i referencyjnego dochodu podatkowego na udział wnioskodawcy. 

Francuski system premii za konwersję okazał się sukcesem, zachęcając do wzrostu liczby pojazdów elektrycznych i HEV strPrzy złomowaniu wnioskodawca zażądał dowodu, że samochód został złomowany w ATF, przedstawiającego odpowiednie dokumenty, w tym świadectwo zniszczenia (CoD).

Według Claire sukces „ premii za konwersję ” wprowadzonej po zablokowaniu w celu wsparcia rynku motoryzacyjnego był natychmiastowy, ponieważ 200 000 premii za konwersję na zakup nowego pojazdu termicznego, samochodu elektrycznego lub hybrydowego typu plug-in wyczerpanego w Kilka tygodni.

W przypadku ATF ceny złomu są nadal niskie, ale przy ostatnim napływie 200 000 pojazdów przyniosło to pewną ulgę podmiotom zajmującym się recyklingiem pojazdów, gdy biznes ponownie się ożywił.

 

więcej na stronie: https://autorecyclingworld.com/

 

Dołącz do nas

Członkiem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów można zostać w każdej chwili. Zasady są proste: należy wypełnić jedną z trzech deklaracji członkowskich. Po podjęciu stosownej uchwały przez Zarząd, kandydat staje się członkiem Stowarzyszenia. Sekretariat przypomina o zapłaceniu składki przez wysłanie noty statutowej pod koniec każdego kwartału.

Dowiedz się więcej

Partnerzy