18 maja 2020

Czy powstanie departament do walki z szarą strefą? – Konferencja prasowa

Konferencja prasowa – ws. walki z przestępczością odpadową oraz propozycje zmian legislacyjnych w tym zakresie.

 

Jak podaje Portalkomunalny „Wiceminister klimatu zapowiada ostrzejszą walkę z przestępczością odpadową

Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu zapowiedział w poniedziałek, że resort dodatkowo wesprze inspektorat ochrony środowiska w walce z przestępczością w gospodarce odpadami. W planach są m.in. zespół ds. utworzenia nowych rozwiązań legislacyjnych oraz nowy departament.

Konferencja prasowa, która odbyła się w poniedziałek dotyczyła postawienia zarzutów ponad czterdziestu osobom, które stworzyły w Polsce mafię śmieciową. Małopolska firma Clif brała pieniądze za utylizację niebezpiecznych chemikaliów, po czym porzucała odpady, unikając kosztów związanych z ich unieszkodliwieniem.

Szacunki prokuratury mówią, że przestępcy zarobili w ten sposób ok. 23 mln zł. Koszt legalnej utylizacji chemikaliów to ok. 180 mln zł.”

więcej na portalkomunalny.pl

 

Dołącz do nas

Członkiem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów można zostać w każdej chwili. Zasady są proste: należy wypełnić jedną z trzech deklaracji członkowskich. Po podjęciu stosownej uchwały przez Zarząd, kandydat staje się członkiem Stowarzyszenia. Sekretariat przypomina o zapłaceniu składki przez wysłanie noty statutowej pod koniec każdego kwartału.

Dowiedz się więcej

Partnerzy