4 lutego 2020

Debata o odpadach w Senacie.

W dniu dzisiejszym w Senackiej Komisji Środowiska odbyła się czterogodzinna debata związana z problemami gospodarki odpadami. Udział w debacie wzięli senatorowie, posłanka, Wiceminister Klimatu Jacek Ozdoba wraz ze współpracownikami, Dyrektor IOŚ Pan Krystian Szczepański, przedstawiciele samorządów oraz organizacje reprezentujące przedsiębiorców. Fors reprezentował Pan Adam Małyszko i Pani  mecenas Agnieszka Misiejuk. Prezes podczas wystąpienia zwrócił uwagę na zwiększającą się szarą strefę oraz problemy z uzyskaniem dokumentów niezbędnych do prowadzenia działalności po 5 marca 2020 r. Pan Adam Małyszko zaapelował o zorganizowanie posiedzenia Komisji Środowiska, które będzie poświęcone problemom recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz spotkanie z Ministerstwem Klimatu.
Prezes Adam Małyszko przekazał, że z rozmów przeprowadzonych w kuluarach z Panem Ministrem i Panią Dyrektor Magdą Gosk, wynika, że temat recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji zaplanowano na drugie półrocze tego roku. Natomiast wielu przedsiębiorcom  prowadzących stacje demontażu, zbieranie czy przetwarzanie odpadów, ważniejszą informacją jest to, że rozważane jest przez MK przesunięcie terminu złożenia wniosku o zmianę decyzji lub inne rozwiązanie umożliwiające uzupełnienie brakujących dokumentów w późniejszym terminie – po 5 marca br. Z informacji jakie uzyskał Pan Prezes Fors wynika, że od 16 lutego będą wprowadzone zmiany w systemie BDO, które mają poprawić jakość systemu oraz umożliwić wprowadzanie danych z datą wsteczną.

transmisja wideo (wystąpienie Pana Prezesa Fors 3:01:25)

Dołącz do nas

Członkiem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów można zostać w każdej chwili. Zasady są proste: należy wypełnić jedną z trzech deklaracji członkowskich. Po podjęciu stosownej uchwały przez Zarząd, kandydat staje się członkiem Stowarzyszenia. Sekretariat przypomina o zapłaceniu składki przez wysłanie noty statutowej pod koniec każdego kwartału.

Dowiedz się więcej

Partnerzy