15 marca 2023

Komunikat w sprawie unieważniania tablic rejestracyjnych

Minister Infrastruktury Rafał Weber  w odpowiedzi na pytanie prezesa FORS w sprawie prawa do unieważniania tablic rejestracyjnych w związku z wejściem  w życie z dniem 4 września 2022r zmian w ustawie o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji stwierdził, że w świetle obowiazujących przepisów przedsiębiorcy  prowadzący stacje demontażu jak i przedsiębiorcy prowadzący punkty zbierania pojazdów wycofanych z eksploatacji, mają zarówno prawo jak i obowiązek unieważniania tablic rejestracyjnych.

„Mając na uwadze całokształt regulacji prawnych powyższa zmiana brzmienia art. 24 ust. 1 pkt 1 ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji2 nie spowodowała w mojej ocenie zmiany w zakresie obowiązku i prawa przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu oraz przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów przyjmujących pojazd wycofany z eksploatacji do unieważnienia tablic rejestracyjnych wydanych do tego pojazdu.”

 

Całość odpowiedzi   w strefie członkowskiej.

 

Dołącz do nas

Członkiem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów można zostać w każdej chwili. Zasady są proste: należy wypełnić jedną z trzech deklaracji członkowskich. Po podjęciu stosownej uchwały przez Zarząd, kandydat staje się członkiem Stowarzyszenia. Sekretariat przypomina o zapłaceniu składki przez wysłanie noty statutowej pod koniec każdego kwartału.

Dowiedz się więcej

Partnerzy