16 kwietnia 2021

Konferencja: „Przestępczość środowiskowa”

Nagranie z Konferencji Przestępczość Środowiskowa.
Podczas Konferencji Prezes FORS Adam Małyszko zadał pytanie Ministrowi. Czy Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz GIOŚ mają plan na ograniczenie szarej strefy w branży recyklingu pojazdów. Poinformował wszystkich uczestników o skali problemu – milion pojazdów w 2020r. zdemontowano w szarej strefie.
Odpowiedzi nie otrzymał. Z danych jakie były przedstawione wynika, że w latach 2017 – 2018 wydano po 6 wyroków skazujących za transgraniczne przemieszczanie odpadów, w tym pojazdów wycofanych z eksploatacji.
Pomimo, że Konferencja rozpoczęła  się z półgodzinnym opóźnienie z powodów technicznych  – na czacie żartowano,  że pewnie idzie przez BDO, to frekwencja oglądających i uczestników wynosiła ponad 200 osób.
W kluczowej debacie zabrakło Ministra Jacka Ozdoby, co było lekkim rozczarowaniem. W przedstawianych prezentacjach jest dużo danych, jeżeli kogoś interesują zachęcamy do oglądania.

https://www.gios.gov.pl/pl/aktualnosci/736-konferencja-przestepczosc-srodowiskowa-wspolczesne-wyzwania-dla-organow-scigania-i-ios-15-04-2021-r-godz-9-00

Dołącz do nas

Członkiem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów można zostać w każdej chwili. Zasady są proste: należy wypełnić jedną z trzech deklaracji członkowskich. Po podjęciu stosownej uchwały przez Zarząd, kandydat staje się członkiem Stowarzyszenia. Sekretariat przypomina o zapłaceniu składki przez wysłanie noty statutowej pod koniec każdego kwartału.

Dowiedz się więcej

Partnerzy