24 września 2021

Notatka z Konferencji

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji „Recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji: Porażki – Sukcesy- Wyzwania” za udział i zaangażowanie podczas tegorocznego wydarzenia. Mimo utrudnień związanych z pandemią frekwencja na sali dopisała co tylko potwierdza, że branża konsoliduje się i coraz bardziej rośnie w siłę.

Podczas kilku ważnych prelekcji wybrzmiało wiele kluczowych głosów przedstawicieli instytucji państwowych, które są dla FORS-u naturalnymi sprzymierzeńcami w walce z nieuczciwie działającymi podmiotami. O kulisach tej walki i pierwszych sukcesach opowiadali m.in. przedstawiciele KAS, GIOŚ i IOŚ. Przedstawione przez nich statystyki dotyczące szarej strefy na rynku pojazdów i obrotu nielegalnymi częściami były punktem wyjścia do ponad godzinnej dyskusji podsumowującej dotychczasowe działania kontrolne i kierunki na przyszłość. Po raz pierwszy uczestnicy spotkania zobaczyli przykłady działań, które w najbliższym czasie mogą ograniczyć w dużym stopniu nielegalną działalność.

Już w trakcie Konferencji podjęte zostały ustalenia dalszych działań Rzecznika MŚP, który od kliku lat wspiera FORS.
Na konferencji podjęto również kluczowy dla wielu firm temat sukcesji rodzinnych, budowanych od lat przedsiębiorstw. O swoich doświadczeniach z przejmowaniem lub współdzieleniem pracy w ramach jednej firmy opowiadali przedstawiciele dwóch pokoleń: doświadczeni założyciele i pełni zapału, energiczni młodzi. Debata spotkała się z żywym zainteresowaniem, co pokazuje, że zagadnienia związane z sukcesją są dla wielu uczestników niezwykle ważne, choć rzadko mówi się o nich publicznie. Jako Stowarzyszenie FORS dostrzegamy wagę tego wyzwania i chcemy stworzyć przestrzeń dialogu, by otwarcie mówić o tych tematach.

Liczymy, że za rok spotkamy się w równie dużym, jak nie większym, gronie, a podsumowując kondycję branży będziemy mieli jeszcze więcej powodów do świętowania sukcesów.

Dołącz do nas

Członkiem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów można zostać w każdej chwili. Zasady są proste: należy wypełnić jedną z trzech deklaracji członkowskich. Po podjęciu stosownej uchwały przez Zarząd, kandydat staje się członkiem Stowarzyszenia. Sekretariat przypomina o zapłaceniu składki przez wysłanie noty statutowej pod koniec każdego kwartału.

Dowiedz się więcej

Partnerzy