28 listopada 2019

Posiedzenie Zespołu Roboczego ds. Recyklingu i gospodarki odpadami.

 

W dniu dzisiejszym tj. 28 listopada 2019 r w Biurze Rzecznika MŚP odbyło się Posiedzenie Zespołu Roboczego ds. Recyklingu i Gospodarki Odpadami.

Spotkanie poświęcone było sprawom związanym z wdrożeniem kolejnych modułów w systemie BDO. W spotkaniu wziął udział osobiście Rzecznik MŚP Pan Minister Adam Abramowicz wraz ze współpracownikami, Dyrektor IOŚ  Krystian Szczepański, przedstawiciele Ministerstwa Klimatu oraz przedstawiciele branży odpadowej.

FORS reprezentował Pana Prezes Adam Małyszko. Podczas dyskusji wymieniono szereg problemów które wymagają zmian legislacyjnych. Niestety ze względu na brak czasu, ewentualne zmiany ustawy do 1 stycznia nie są przewidywane. Moduł ewidencji w systemie BDO ruszy od 16 grudnia 2019 r. natomiast w dalszym ciągu trwają prace nad modułem sprawozdawczości który wejdzie w bliżej nieokreślonym czasie – teoretycznie 31 grudnia 2019 r. Więcej informacji otrzymacie Państwo po obejrzeniu relacji z posiedzenia. Na wniosek Pana Adama Małyszko kolejne spotkanie poświęcone będzie problemom prowadzących stacje demontażu pojazdów. Tak jak wcześniej informowaliśmy odbędzie się również szkolenie z udziałem pracowników IOŚ.
Termin w trakcie ustalania.

 

Posiedzenie Zespołu Roboczego ds. Recyklingu i gospodarki odpadami

Opublikowany przez Biuro Rzecznika MŚP Czwartek, 28 listopada 2019

Dołącz do nas

Członkiem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów można zostać w każdej chwili. Zasady są proste: należy wypełnić jedną z trzech deklaracji członkowskich. Po podjęciu stosownej uchwały przez Zarząd, kandydat staje się członkiem Stowarzyszenia. Sekretariat przypomina o zapłaceniu składki przez wysłanie noty statutowej pod koniec każdego kwartału.

Dowiedz się więcej

Partnerzy