30 września 2022

Relacja z KONFERENCJI ARA

            W dniach 22-24.09.2022 r. W Orlando w Stanach Zjednoczonych Ameryki odbyła się międzynarodowa konferencja oraz wystawa– ARA’S 79 TH Annual Convention, dotycząca profesjonalnego przemysłu recyklingu pojazdów na świecie.

Dała ona możliwość poznania, zobaczenia nowych produktów i usług z branży, doświadczenia wyjątkowych sesji edukacyjnych oraz nawiązania kontaktów biznesowych. W konferencji wzięło udział wielu przedstawicieli z branży recyklingu z całego świata. FORS reprezentowany był przez Prezesa Adama Małyszko wraz z przedstawicielami takich firm jak : Ambit Sp. z o.o. z Białegostoku, Stal-Car Polska Sp. zo.o. Sp. kom. ze Skierniewic, Grupa Pakiet ze Stegny, HMPSTROJNY RECYKLING z Tuczępy.

Wzięliśmy udział w licznych wykładach i sesjach poświęconych recyklingowi pojazdów. Poszerzyliśmy wiedzę branżową, oraz nawiązaliśmy ciekawe kontakty. Uczestniczyliśmy w wystawie, ekspozycji ARA obejmującej największy asortyment dostawców zajmujących się recyklingiem. Mogliśmy przyjrzeć się najnowszy produktom wychodzącym na rynek, zaprojektowanym dla branży recyklingu, oraz poznać podobne firmy działającym na rynku amerykańskim.

Stowarzyszenie Forum Recyklingu FORS zostało wyróżnione i nagrodzone nagrodą specjalną STAR Award w kategorii partner strategiczny. Byliśmy zaszczyceni odbierając specjalną statuetkę.

Poza udziałem w konferencji członkowie FORS mogli uczestniczyć w zorganizowanej przez delegację z Wielkiej Brytanii wycieczce objazdowej po najciekawszych stacjach demontażu pojazdów na Florydzie. Mogliśmy przyjrzeć się na żywo organizacji pracy w podobnych firmach. Odwiedziliśmy między innymi:

  • Ole South Auto Salvage, 9.45-11.30 , 480 US_27 North Venus FL33960. Właściciele Paul Donna and Terry Thompson.

  • Auto Recycling, 1333 Starkey Road, Largo FL33771-3111, właściciel Greg Weaver

  • LKQ Crystal River, główny obiekt LKQ’ na Florydzie -4950 West Norvell Bryant Highway #486, Crystal River, FL34429 District manager Bo Six

  • Gagel’s Auto Parts, 6701 S 78th St, Riverview, FL 33578, właściciel Mike Gagel, Manager Cliff Boyd.

  • Rigsby’s Auto Parts and Sales for the open house. 40147 Lynbrook Dr, Zephyrhills. FL 33540

  • Pull-N-Go 2000 63rd Ave, East Bradenton FL34203-5011 Manager Mark Mcdonald.

 

W przyszłym roku w połowie października (12-14.X.2023) w Kansas City w USA planowana jest kolejna jubileuszowa konferencja ARA’S 80 TH Annual Convention, w której oczywiście FORS planuje uczestniczyć.

                                   

                  

                                      

                                    

Dołącz do nas

Członkiem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów można zostać w każdej chwili. Zasady są proste: należy wypełnić jedną z trzech deklaracji członkowskich. Po podjęciu stosownej uchwały przez Zarząd, kandydat staje się członkiem Stowarzyszenia. Sekretariat przypomina o zapłaceniu składki przez wysłanie noty statutowej pod koniec każdego kwartału.

Dowiedz się więcej

Partnerzy