25 kwietnia 2019

Rewolucja w ewidencjach odpadów

Rewolucja w ewidencjach odpadów
Gazeta Prawna – Jakub Pawłowski
Na jakie atrakcje na progu majówki może liczyć ponad 300 tys. firm z branży odpadowej? Będzie to konieczność dostosowania ewidencji  do nowych wymogów, które zaczną obowiązywać już 1 maja.

Dla wielu przedsiębiorców to nie lada zaskoczenie. Bo o nowym obowiązku, który dla tysięcy podmiotów będzie oznaczał wymuszoną aktualizację oprogramowania komputerowego i przestawienie się na inne dokumenty, dowiedzieli się w Wielki Piątek 19 kwietnia. Wtedy bowiem projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie wzorów dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów po raz pierwszy ukazał się na rządowych stronach.

Zdaniem branży to gorzki żart, by publikować niekonsultowany z nią dokument w takim terminie, jednocześnie dając kilka dni roboczych na przystosowanie się do nowych wymogów. Zwłaszcza że nie obędzie się to bez kosztów, których ministerstwo zdaje się nie dostrzegać – alarmują przedsiębiorcy.

cały materiał na stronie:

https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1409623,rewolucja-w-ewidencjach.html

Dołącz do nas

Członkiem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów można zostać w każdej chwili. Zasady są proste: należy wypełnić jedną z trzech deklaracji członkowskich. Po podjęciu stosownej uchwały przez Zarząd, kandydat staje się członkiem Stowarzyszenia. Sekretariat przypomina o zapłaceniu składki przez wysłanie noty statutowej pod koniec każdego kwartału.

Dowiedz się więcej

Partnerzy