29 stycznia 2020

W dniu wczorajszym tj. 28 stycznia 2020 r. w Ministerstwie Klimatu odbyło się ostatnie z drugiej serii spotkanie konsultacyjne w sprawie rozszerzonej odpowiedzialności producenta.

W spotkaniu uczestniczył Prezes FORS Adam Małyszko. Z informacji jakie przekazał pan Prezes, temat rozszerzonej odpowiedzialności producentów sprzętu elektrycznego i elektronicznego, pojazdów, baterii i akumulatorów, olei i opon oraz jednorazowych produktów z tworzyw sztucznych będzie rozpatrywany w późniejszym terminie, nie później niż do 2023 r.

W związku z powyższym w najbliższym czasie nie należy spodziewać się radykalnych zmian systemu zagospodarowania pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Dołącz do nas

Członkiem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów można zostać w każdej chwili. Zasady są proste: należy wypełnić jedną z trzech deklaracji członkowskich. Po podjęciu stosownej uchwały przez Zarząd, kandydat staje się członkiem Stowarzyszenia. Sekretariat przypomina o zapłaceniu składki przez wysłanie noty statutowej pod koniec każdego kwartału.

Dowiedz się więcej

Partnerzy