4 maja 2024

Z ŻYCIA STOWARZYSZENIA FORS

1. W dniu 30 kwietnia 2024r. przedstawiciele Zarządu FORS – Adam Małyszko, Agnieszka Misiejuk oraz Kacper Winiarczyk spotkali się z Sekretarzem stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska panem Krzysztofem Bolestą.
Podczas spotkania omówiono propozycję wprowadzenia systemu zachęt ekonomicznych kierowanych do ostatniego właściciela pojazdu przy ewentualnych zmianach systemu opłat rejestracyjnych lub rocznych z tytułu posiadania pojazdu.

Przedstawiono również dane obrazujące aktualny stan recyklingu pojazdów w Polsce, w tym skalę szarej strefy. Z informacji jakie otrzymaliśmy podczas spotkania wynika, że aktualnie prace związane z opłatami przed rejestracją – akcyzą, prowadzi Ministerstwo Finansów i najprawdopodobniej wprowadzone zmiany będą dotyczyły zróżnicowania stawki akcyzy, która będzie uzależniona od emisji spalin. Natomiast opłata roczna z tytułu posiadania pojazdu, której domaga się UE jest ciągle dyskutowana wraz z analizą systemu zachęt ekonomicznych obejmujących wszystkie kraje UE.

Propozycje te mogą zostać wprowadzone w ramach projektu unijnego rozporządzenia, które ma zastąpić Dyrektywę 2000/53/WE.

2. W dniach 14-15 czerwca w miejscowości Valence we Francji odbędzie się spotkanie członków EGARA 2024.

3. Zarząd FORS podjął decyzję, że jesienna konferencja FORS odbędzie się podczas targów POLECO w Poznaniu w dniach 15-16 października 2024 roku – zarezerwuj termin w swoim kalendarzu!

Dołącz do nas

Członkiem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów można zostać w każdej chwili. Zasady są proste: należy wypełnić jedną z trzech deklaracji członkowskich. Po podjęciu stosownej uchwały przez Zarząd, kandydat staje się członkiem Stowarzyszenia. Sekretariat przypomina o zapłaceniu składki przez wysłanie noty statutowej pod koniec każdego kwartału.

Dowiedz się więcej

Partnerzy