18 września 2020

18 WRZEŚNIA – DZIEŃ RECYKLERA SAMOCHODÓW

18 WRZEŚNIA – „DZIEŃ RECYKLERA SAMOCHODÓW”

               Z okazji „Dnia Recyklera Samochodów”, który został ustanowiony Uchwałą Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów FORS na dzień 18 września, składam serdeczne życzenia wszystkim osobom działającym w branży recyklingu samochodów. Właścicielom stacji demontażu, punktów przyjęć oraz wszystkim pracownikom działających w branży, życzę w tym dniu przede wszystkim zdrowia i wytrwania w dążeniu do wyznaczonych celów. Wierzę, że wszystkie problemy jakie w ostatnim czasie dotknęły naszą branżę pokonamy i za rok będziemy mogli świętować w dużo lepszych nastrojach. Z wielką przyjemnością gratuluję firmom, które w ostatnich latach świetnie się rozwijały i z zadowoleniem przekazuję informacje, że pomimo tak ogromnej szarej strefy, w rankingu firm sprzedających części nadające się do powtórnego użycia na pierwszych miejscach są legalne stacje demontażu zrzeszone w FORS.
W tym dniu składam także serdeczne podziękowania wszystkim osobom które wspierały nasze działania w ostatnich latach, w szczególności dziękuję za społeczną pracę członkom Zarządu oraz członkom Komisji Rewizyjnej FORS. Życzę także dużo zdrowia Panu Profesorowi Cezaremu Lichodziejewskiemu – założycielowi naszego Stowarzyszenia, który w tym roku skończył 90 lat.

Wszystkie osoby zainteresowane branżą recyklingu samochodów serdecznie zapraszam do śledzenia informacji, jakie dzisiaj będą ukazywały się na stronie FORS.
M.in. ukaże się:

– wywiad z przedstawicielem Komisji Europejskiej Panią Artemis Hatzi-Hull,
– najnowsza propozycja FORS, która zostanie złożona dzisiaj podczas spotkania z Panem
Ministrem Jackiem Ozdobą (Wiceministrem Klimatu),
– petycja złożona do Sejmu RP w sprawie ustanowienia Dnia Recyklera Samochodów,
– petycja złożona do WTO ( Światowej Organizacji Handlu) w sprawie zniesienia ograniczeń w
stosowaniu części z elektronicznymi zabezpieczeniami przed powtórnym użyciem.

O godz. 14 -tej podczas branżowego spotkania odbędzie także konferencja prasowa – relację z wydarzenia umieścimy również na stronie FORS.

Adam Małyszko – Prezes FORS

 

Dołącz do nas

Członkiem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów można zostać w każdej chwili. Zasady są proste: należy wypełnić jedną z trzech deklaracji członkowskich. Po podjęciu stosownej uchwały przez Zarząd, kandydat staje się członkiem Stowarzyszenia. Sekretariat przypomina o zapłaceniu składki przez wysłanie noty statutowej pod koniec każdego kwartału.

Dowiedz się więcej

Partnerzy