30 sierpnia 2021

Zaproszenie na Konferencję – Recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji: Porażki – Sukcesy- Wyzwania

Szanowni Państwo,

          Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów w Warszawie serdecznie zaprasza prowadzących stacje demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji, punkty zbierania oraz wszystkie osoby zainteresowane tematem recyklingu pojazdów na kolejną konferencję „Recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji”, która w tym roku odbędzie się w dniu 22 września pod hasłem „Porażki – Sukcesy- Wyzwania” w AIRPORT HOTEL OKĘCIE w Warszawie przy ul. Komitetu Obrony Robotników 24. Konferencja rozpocznie się o godz. 10.30.

            Okazją do spotkania jest ustanowiony uchwałą Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia FORS Dzień Recyklera, który przypada na dzień 18 września. Ostatnie lata przyzwyczaiły nas do corocznych jesiennych spotkań recyklerów samochodów w gronie międzynarodowym. Niestety w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, z uwagi na wciąż panującą pandemię coronawirusa, nie będziemy mogli zaprosić gości z zagranicy, ograniczając tematykę Konferencji do zagadnień krajowych. Ciekawych tematów jednak nie zabraknie – w tym roku minęło bowiem 15 lat od wejścia w życie ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji – pierwszego aktu krajowego, który stworzył ramy prawne dla systemu recyklingu pojazdów. To dobry czas na zrobienie bilansu – w przeciągu tych 15 lat bowiem branża bardzo się zmieniła.

            Dlatego wśród tematów konferencji nie zabraknie podsumowania ostatnich lat funkcjonowania systemu recyklingu, działań organów Inspekcji Ochrony Środowiska, skuteczności walki z szarą strefą w tym m.in. poprzez kontrolę ubezpieczenia oc czy sprzedaży części w Internecie, funkcjonowania BDO. Powiemy też o efektach współpracy Stowarzyszenia FORS z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców, a także spodziewanych zmianach w systemie recyklingu pojazdów w związku z Rozszerzoną Odpowiedzialnością Producenta. W gronie zaproszonych gości z Ministerstwa Klimatu, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, Instytutu Ochrony Środowiska, Ministerstwa Finansów, Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego będziemy chcieli podyskutować o tym, jak kontrola różnych organów Państwa oddziałuje na rynek recyklingu pojazdów i czy te kontrole w jakimkolwiek stopniu wpływają na ograniczenie szarej strefy.

           Choć nie sposób oprzeć się wrażeniu, że większość oczekiwań branży nie została zrealizowana do dziś, to jednak warto głośno powiedzieć, że mamy też się czym pochwalić. Wiele stacji demontażu, to dziś nowoczesne, prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa, niebojące się wyzwań, umiejące reagować na zmieniające się realia i potrzeby rynku. Podczas Konferencji chcemy Państwu pokazać, jak zmieniły się stacje demontażu i jak działają dziś te firmy, które odniosły sukces. Wiele z nich to nasi Członkowie. Dlatego druga część Konferencji poświęcona będzie prezentacjom wybranych stacji demontażu oraz debacie o sukcesji w firmie z udziałem młodych przedsiębiorców, którzy kontynuują działalność swoich Rodziców, ale też realizują własne pomysły na biznes.

          Po Konferencji zapraszamy Państwa na kolację, podczas której, mamy nadzieję, miło spędzą Państwo czas.

W załączeniu przesyłamy szczegółowy program Konferencji .

          Koszt udziału w Konferencji wynosi 350 zł netto dla członków Stowarzyszenia FORS oraz 500 zł netto dla osób niebędących członkiem Stowarzyszenia. Udział w kolacji jest odpłatny i wynosi 250 zł netto.

Osoby, które zechcą skorzystać z noclegu w Hotelu proszone są o dokonywanie rezerwacji we własnym zakresie.

          Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w Konferencji, prosimy o przesłanie Karty zgłoszeniowej – w załączeniu, na adres email: sekretariat@fors.pl najpóźniej do dnia 15 września 2021 r.

Serdecznie zapraszamy.

Zarząd Stowarzyszenia FORS

DO WYSTAWCÓW

W dniu 22 września 2021 r. Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów w Warszawie organizuje Konferencję „Recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji”, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Porażki – Sukcesy – Wyzwania”. Konferencja odbędzie się w AIRPORT HOTEL OKĘCIE w Warszawie przy ul. Komitetu Obrony Robotników 24, a rozpocznie o godz. 10.30.

Okazją do spotkania jest ustanowiony uchwałą Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia FORS Dzień Recyklera, który przypada na dzień 18 września. Spodziewamy się udziału około 100 gości, z czego zdecydowaną większość stanowić będą właściciele i pracownicy stacji demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

W związku z tym chcielibyśmy zachęcić Państwa do skorzystania z możliwości zaprezentowania swojej oferty podczas naszej Konferencji. W latach ubiegłych oferty wystawców cieszyły ogromnym zainteresowaniem uczestników Konferencji i zaowocowały wieloma współpracami.

Proponujemy wystawienie stoiska z materiałami reklamowymi oraz udział 2 przedstawicieli Państwa firmy. Ulotki czy foldery informacyjne Państwa firmy możemy również dołączyć do materiałów konferencyjnych, które otrzymają uczestnicy Konferencji.

Koszt wystawienia stoiska z udziałem 2 osób wynosi 1500 zł netto. W cenę wliczony jest również obiad.

Istnieje możliwość wzięcia udziału w branżowej kolacji, która zaplanowana jest na godz. 19 również w AIRPORT HOTEL OKĘCIE – koszt udziału w kolacji wynosi 250 zł netto od osoby.

W załączeniu przesyłamy szczegółowy program Konferencji.

W przypadku zainteresowania naszą propozycją, prosimy o wypełnienie załączonej do niniejszego pisma Karty zgłoszenia i odesłanie jej na adres: sekretariat@fors.pl najpóźniej do dnia 15 września 2021 r.

Dołącz do nas

Członkiem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów można zostać w każdej chwili. Zasady są proste: należy wypełnić jedną z trzech deklaracji członkowskich. Po podjęciu stosownej uchwały przez Zarząd, kandydat staje się członkiem Stowarzyszenia. Sekretariat przypomina o zapłaceniu składki przez wysłanie noty statutowej pod koniec każdego kwartału.

Dowiedz się więcej

Partnerzy