1 września 2022

Zaproszenie na Konferencję „Recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji – wspólna sprawa.”

Zarząd Stowarzyszenia FORS serdecznie zaprasza na coroczną jesienną Konferencję pod nazwą „Recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji – wspólna sprawa”, która odbędzie się w dniu 6 października 2022 r. w Airport Hotel Okęcie w Warszawie, przy ul. Komitetu Obrony Robotników 24.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 1030.

Przez lata na organizowanych przez FORS spotkaniach konferencyjnych dominowała problematyka związana z szarą strefą i brakiem skutecznych działań, które ograniczyłyby patologie w recyklingu pojazdów. Pomimo licznych dyskusji i propozycji ze strony naszego środowiska, by wprowadzić konkretne rozwiązania, które pozwoliłby na częściowe przynajmniej ograniczenie tego zjawiska, nie udało się zrealizować większości naszych postulatów, a szara strefa wciąż dominuje w obszarze recyklingu pojazdów. Legalnej stacji demontażu trudno konkurować z nieuczciwą konkurencją, a jednak wielu firmom się to udaje – wielu naszych członków ma ugruntowaną pozycję na rynku i dzięki ciągłemu poszukiwaniu nowych możliwości w obszarze recyklingu pojazdów, wciąż się rozwija.

Dlatego w tym roku tematem przewodnim Konferencji będą przede wszystkim korzyści, jakie niesie ze sobą legalna działalność przedsiębiorców zajmujących się demontażem pojazdów, realia rynkowe, w jakich funkcjonują dziś stacje demontażu, a także kierunki rozwoju tej branży. Chcemy pokazać, że stacja demontażu to nie tylko odpady – to firmy, które podobnie jak tysiące innych w naszym kraju – dają miejsca pracy, płacą podatki i biorą udział w budowaniu gospodarki naszego kraju. Stacja demontażu – to także miejsce, w którym odzyskuje się cenne surowce, pozyskuje się części, które stanowią tańszą alternatywę dla nowych części zamiennych. Chcemy też pokazać, jak zmienia się rynek motoryzacyjny, jak wydarzenia ostatnich lat – pandemia i globalny kryzys wywołany pandemią – wpłynęły na branżę motoryzacyjną i sprzedaż pojazdów nowych oraz używanych. W poszukiwaniu dobrych i sprawdzonych wzorców – dokonamy przeglądu rozwiązań zagranicznych wspierających działalność stacji demontażu. Poruszymy też temat demontażu pojazdów hybrydowych i elektrycznych, które coraz częściej trafiają do stacji demontażu. Uczestnicy Konferencji otrzymają – w wersji papierowej, obszerną instrukcję demontażu pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Przedstawimy również problemy, jakie pojawiają się przy okazji zmiany decyzji na zbieranie i przetwarzanie odpadów oraz zmiany w prawie, jakie czekają nas w przyszłym roku.

W trakcie Konferencji przewidzieliśmy dyskusję z udziałem zaproszonych gości – przedstawicieli strony rządowej, przedstawicieli branży motoryzacyjnej oraz recyklerów. Tematem debaty będzie to, jak zwiększyć wspólne korzyści z legalnej działalności.

Po Konferencji zapraszamy wszystkich chętnych uczestników na kolację.

Mamy nadzieję, że tematy prezentacji zachęcą Państwa do udziału w Konferencji. Szczegółowy program – w załączeniu.

Koszt udziału w Konferencji wynosi 280 zł netto dla osób będących członkami Stowarzyszenia FORS oraz 480 zł netto dla osób niebędących członkami naszego Stowarzyszenia. Udział w kolacji jest odpłatny i wynosi 280 zł netto zarówno dla członków, jak i pozostałych uczestników.

Osoby, które chciałyby skorzystać z noclegu w Hotelu, mogą zarezerwować pokój w Airport Hotel Okęcie w Warszawie po cenie przygotowanej specjalnie dla naszych gości tj. 380 zł netto za pokój jednoosobowy oraz 430 zł netto za pokój dwuosobowy. Podane ceny obowiązują do dnia 21 września 2022 r. Liczba pokoi jest ograniczona. Aby skorzystać z podanej oferty, dokonując rezerwacji w recepcji Hotelu, należy powołać się na FORS.

Aby wziąć udział w Konferencji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy – kliknij TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy

Zarząd Stowarzyszenia FORS

PROGRAM

Godziny

Temat

Prezentujący

temat

930

Rejestracja uczestników.

Sekretariat

1030

Otwarcie Konferencji.

Prowadzący – Jakub Pawłowski

1040

Korzyści z recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji – dobre praktyki.

Adam Małyszko

Prezes Stowarzyszenia

FORS

1100

Teraźniejszość i przyszłość europejskiego rynku motoryzacyjnego – co będzie produkowane i sprzedawane za 5-10-15 lat.

Jakub Faryś

Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego

1130

Pojazdy używane – jak zmienia się rynek.

Maciej Szymajda Prezes Stowarzyszenia Komisów.pl

1150

Nowoczesne metody dystrybucji części samochodowych – rynek części używanych.

Iwona Wujko

Inter – Cars S.A.

1210

Przerwa kawowa

1230

Rynek przetwórstwa złomu w Polsce – korzyści współpracy z legalnymi stacjami demontażu.

Dorota Apostel-Krzyżaniak CMC Poland

1250

Przegląd wybranych rozwiązań zagranicznych wspierających działalność stacji demontażu.

Prof. dr hab.

Agnieszka Merkisz Guranowska

1310

Jak zwiększyć wspólne korzyści legalnej działalności? – debata z udziałem zaproszonych gości.

Prowadzący

Jakub Pawłowski

1430

Obiad

1530

Rozwój rynku regeneracji części używanych – win-win dla wszystkich. 

Tomasz Bęben

Dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych

1550

Problemy z uzyskaniem odnowionych decyzji sektorowych na zbieranie i przetwarzanie odpadów – analiza wybranych przypadków.

Artur Domaszewicz

Prezes Stowarzyszenia

Odpady Help”

1620

Bezpieczny demontaż pojazdów elektrycznych – podstawowe informacje.

Dr hab. Inż.

Andrzej Wojciechowski

Prof. AGH

1650

Nowe przepisy od 1 stycznia 2023 r – skrócony przegląd zmian prawnych.

r.pr.

Paweł Tuzinek

Prezes Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego

r. pr.

Agnieszka Misiejuk

Wiceprezes

Stowarzyszenie FORS

1710

Zakończenie Konferencji

Adam Małyszko

Prezes Stowarzyszenia FORS

1900

Kolacja

W trakcie Konferencji zapoznać się można z ofertą wystawców.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany programu konferencji.

Aby wziąć udział w Konferencji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy – kliknij TUTAJ.

Dołącz do nas

Członkiem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów można zostać w każdej chwili. Zasady są proste: należy wypełnić jedną z trzech deklaracji członkowskich. Po podjęciu stosownej uchwały przez Zarząd, kandydat staje się członkiem Stowarzyszenia. Sekretariat przypomina o zapłaceniu składki przez wysłanie noty statutowej pod koniec każdego kwartału.

Dowiedz się więcej

Partnerzy